0
 تومان
0
ورود یا ثبت نام
آشنائی با پروتکل های روتینگ
75 بازدید
جمعه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۶
اندازه قلم :
فروشگاه اینترنتی تبریز ربات
پروتکل های روتینگ به منظور استفاده در روترها ، ایجاد شده‌اند . پروتکل های فوق ، بدین منظور طراحی شده‌اند که امکان مبادله اطلاعات جداول روتینگ بین روترها را فراهم نماید . تاکنون …
پروتکل های روتینگ به منظور استفاده در روترها ، ایجاد شده‌اند . پروتکل های فوق ، بدین منظور طراحی شده‌اند که امکان مبادله اطلاعات جداول روتینگ بین روترها را فراهم نماید . تاکنون پروتکل های متفاوتی به منظور استفاده در شبکه هائی با ابعاد گوناگون ، طراحی و پیاده سازی شده است .
دو نوع عمده روتینگ :
پویا و ایستا
روتر ، با استفاده از روترهای مجاور ( همسایه) و یا توسط مدیر شبکه، آگاهی لازم در خصوص شبکه های راه دور را پیدا‌‌ می‌نماید . روتر در ادامه ، یک جدول روتینگ را ایجاد که مسئولیت آن تشریح نحوه یافتن شبکه های راه دور است . در صورتی که شبکه مستقیما" متصل شده باشد ، روتر در خصوص شبکه ، مشکل خاصی نخواهد داشت . در صورتی که شبکه‌ها به یکدیگر متصل‌‌ نمی‌باشند ، روتر‌‌ می‌بایست آگاهی لازم در خصوص شبکه های راه دور را پیدا نماید . در این رابطه از روتینگ ایستا (درج دستی مسیرها در جدول روتینگ توسط مدیر شبکه ) و یا روتینگ پویا ( درج اتوماتیک مسیرها در جدول روتینگ با استفاده از پروتکل های روتینگ )، استفاده‌‌ می‌گردد.
روترها در ادامه اقدام به بهنگام سازی اطلاعات خود در ارتباط با تمامی شبکه هائی‌‌ می‌نمایند که نسبت به آنان آگاهی لازم را پیدا نموده‌اند . در صورتی که تغییری ایجاد گردد ( مثلا" یک روتر با مشکل مواجه شده و عملا" قادر به سرویس دهی نباشد ) ، پروتکل های روتینگ پویا ، به صورت اتوماتیک به تمامی روترها این موضوع را اطلاع خواهند داد . در صورت استفاده از روتینگ ایستا ،‌‌ می‌بایست مدیر شبکه تغییرات لازم را در تمامی روترها ، اعمال نماید ( عدم استفاده از پروتکل های روتینگ ) .
در روتینگ پویا از پروتکل های روتینگ به منظور نیل به اهداف زیر استفاده‌‌ می‌گردد .
تشخیص و نگهداری پویای روترها
محاسبه مسیرها
توزیع اطلاعات بهنگام شده روتینگ برای سایر روترها
حصول توافق با سایر روترها در خصوص توپولوژی شبکه
در صورت برنامه ریزی ایستای روترها ، امکان یافتن روترها و یا ارسال اطلاعات برای سایر روترها وجود نخواهد داشت . آنان داده مورد نظر را بر روی روترهائی که توسط مدیر شبکه تعریف شده است ، ارسال‌‌ می‌نمایند .
پروتکل های روتینگ پویا
در این رابطه از سه نوع( گروه) پروتکل روتینگ پویا استفاده‌‌ می‌گردد . تفاوت عمده بین آنان ، روش استفاده شده به منظور یافتن روترها و محاسبات لازم در خصوص مسیریابی آنان است.
Distance Vector :
این نوع روترها بهترین مسیر را از طریق اطلاعات ارسال شده توسط سایر روترهای مجاور ، محاسبه‌‌ می‌نمایند .
Link state :
این نوع روترها هر یک دارای نسخه‌ای از تمامی مپ شبکه بوده و بهترین مسیر را با استفاده از آن محاسبه‌‌ می‌نمایند .
Hybrid :
پروتکل های روتینگ Hybrid حد فاصل بین پروتکل های روتینگ Link state و Distance Vector‌‌ می‌باشند .
مبتکران 7 روز هفته و 24 ساعته پاسخگوی شماست.
041-35576982
info@tabrizrobot.ir
کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه اینترنتی تبریز ربات‌‌ می‌باشد
logo-samandehi
فروشگاه اینترنتی تبریز ربات
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
عضویت در سایت
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
ورود
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
  پشتیبانی آنلاین
فروشگاه مبتکران آذر ذهن04135576982tabrizrobot.irtabrizrobot.ir - فشذقهظقخذخف.هق - صصص.فشذقهظقخذخف.هق